Hızlandırılmış Yaşlandırma Testi (Raf Ömrü Testi)

Hızlandırılmış Yaşlandırma Testi (Raf Ömrü Testi)

yaşlandırma Testi

Yaşlandırma testleri; gerçek zamanlı ve hızlandırılmış olarak iki şekilde uygulanmaktadır. Medikal cihazlarda ürün ve ambalajı için son kullanma tarihlerinin belirlenmesi amacıyla yaşlandırma testleri gerçekleştirilir.

Gerçek zamanlı yaşlandırma, genel olarak hızlandırılmış yaşlandırma sonuçlarını desteklemek ve doğrulamak için gerçekleştirilen uzun süreli yaşlandırma yöntemidir.

Hızlandırılmış yaşlandırma ise analiz edilecek ürünün cihaz içerisinde ilgili standart ve yönetmelik kapsamında belirli sıcaklıklarda belirli sürelerde bekletilmesi sonrasında analiz ve kontrollerle değerlendirilmesidir.

Yaşlandırma testleri ile ambalajın raf ömrü belirlenir. yaşlandırma sonrasında ürünün tekrar performans ve uygunluk açısından test edilmesi gerekebilir. Böylece medikal cihazın tüketici kullanımından sonra da performansı ve görünümü açısından fikir sahibi olunabilir.

Medikal cihazların, kalite ve sistem performansının test edilmesi ve geliştirilmesi amacıyla uzman ekip ve yetkin laboratuvarlar ile çalışmak önemlidir. Nanolab Laboratuvarlar Grubu olarak Medikal Cihazlarda Hızlandırılmış Yaşlandırma Testi (Raf Ömrü Testi) hizmeti vermekteyiz.
27075