Bakteriyel Endotoksin (LAL) Testi

Bakteriyel Endotoksin (LAL) Testi

LAL Testi

Kalp pili ve protez gibi kardiyovasküler, lenfatik ve omurilik sıvısı ile doğrudan veya dolaylı temasta olan invitro medikal ürünler, ilaç endüstrisinde kullanılan farmasötik ürünler ve diyaliz sularında bakteriyel endotoksin testi gerçekleştirilir.

Gram negatif bakterilerin hücrelerinin dış zarının bir bileşeni olan endotoksin, lipopolisakkarittir. Gram negatif bakterilerin yaşayabildiği su ve hava gibi ortamlarda bakteriler ölse dahi varlığını sürdürebilir, belirli miktarın üzerinde vücuda girişi biyolojik reaksiyonlara neden olabilir bir pirojendir.

Escherichia coli, Proteus, Pseudomonas, Enterobacter ve Klebsiella Bilinen iyi örneklerindendir. LAL tayini olarak da bilinen bakteriyel endotoksin testi Medikal cihazlar için önemli kontrollerdendir.

Medikal cihazların, kalite ve sistem performansının test edilmesi ve geliştirilmesi amacıyla uzman ekip ve yetkin laboratuvarlar ile çalışmak önemlidir. Nanolab Laboratuvarlar Grubu olarak Medikal Cihazlarda Bakteriyel Endotoksin (LAL) Testi hizmeti vermekteyiz.
27077