HABERLER

Dezenfektan ve Antiseptik Ürünlerde Vaccinia Virüs Ankara Testleri

Dezenfektan ve Antiseptiklerde Gerçekleştirilen Virüsidal Testlere "Vaccinia Virus Ankara (MVA) ATCC VR-1508" Eklendi.

Dezenfektan ve Antiseptik Ürünlerde Vaccinia Virüs Ankara Testleri

Nanolab Laboratuvarlar Grubu; TS EN ISO/IEC 17025 akreditasyonu kapsamında virüsidal etkinlik testlerini dezenfektan ve antiseptiklerde gerçekleştirmektedir.

Virüsidal Etkinlik Testleri Kapsamında Gerçekleştirilen Analizler;

- Poliovirus Tip 1, L
- Adenovirus Tip 5, strain Adenoid 75, ATCC VR-5
- Murinenorovirus, strain S99 Berlin
- Vaccinia Virüs Ankara, ATCC VR-1508

09.03.2021 tarihinde yayınlana "Ürün Tipi-1 ve Ürün Tipi-19 Biyosidal Ürün Analizleri Hakkında Talimat" kapsamında yapılan düzenleme ile "Vaccinia Virüs Ankara, ATCC VR-1508" Nanolab Laboratuvarlar Grubunda test edilmektedir.

Kalıcı ruhsat başvuruları için gereken “Fiziko Kimyasal, Kısa süreli Stabilite, Uzun süreli Stabilite, Açık ambalaj Stabilite , Bakterisidal, Fungusidal, Virüsidal, Tüberkülosidal, Mikobakterisidal , In-Vitro Cilt İrritasyonu” testlerinin tamamı TÜRKİYE - İSTANBUL MERKEZ laboratuvarlarımızda yapılmaktadır.

Virüs etkinlik ve Cilt irritasyonu testleri için gereken hücre , ilgili suşlar, YURT DIŞINDAN soğuk zincir koşulları ile Türkiye'ye getirilmektedir. Bu testler merkez laboratuvarımızda düzenli periyodlar halinde yapılmaktadır, TİTCK Kozmetik Daire başkanlığına gereken detaylı sunum yapılmış ve bakanlık oluru alınmıştır.

VİRÜSİDAL ETKİNLİK ANALİZLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

6302